Dalmacja środkowa

Wczasy Chorwacja- Region Zadar

Okolice Szybenika

Raj dla żeglarzy

Wody otaczające Szybenik, są prawdziwym rajem dla żeglarzy. Oprócz dzikiego piękna białego kamienia i lazuru czystego morza, mogą się poszczycić  aż 240 wyspami i skalnymi wysepkami, wyrastającymi z morza. Każda skrywa swoją tajemnicę. Jeśli chcesz poznać znanych poławiaczy korali na Adriatyku, musisz koniecznie popłynąć na Zlarin, jeśli zaś interesują Cię miejsca znane z połowów morskich gąbek, odwiedź wyspę Krapanj. Jeśli jednak pragniesz zobaczyć coś zupełnie niespotykanego, wypłyń na pełne morze i odkryj archipelag Kornati.

Klimat

Panujący tutaj klimat coraz bardziej zbliża nas do śródziemnomorskiej roślinności oraz temperatur niejednokrotnie przekraczających 400C w szczycie sezonu.
Pasmo górskie zdecydowanie zbliża się tu do morza, powodując, że krajobrazy są coraz piękniejsze, ale zejścia do plaż coraz trudniejsze.
Region ten ceniony jest za piękne krajobrazy, które można podziwiać z żaglówki, jednak szukającym dobrych, pięknych plaż w Chorwacji, rekomendujemy raczej południową Dalmację.

Komentarze

Każdy żeglarz poszukuje miejsca, w którym będą panowały doskonałe warunki do żeglowania. Takim miejscem jest właśnie Dalmacja Środkowa. Piękne wybrzeże, wiele atrakcji, wspaniały klimat i świetna baza turystyczna gwarantują udany urlop.

9.0
Liczba opinii: 1Liczba wyświetleń: 89897

(87)

Polecane obiekty