Plaża piaszczysta Trstenica

Plaża

Plaża Trstenica

Mówienie o tym, że Trstenica to plaża piaszczysta jest lekkim uproszczeniem. W istocie posiada odcinek piaszczysty, ale jej duża część to wspaniały odcinek żwirowy i drobnokamykowy.
Jest to najlepsza plaża w Orebiću, na którą przychodzą turyści z całego miasteczka. 
Na całej długości plaży dno opada łagonie, jest praktycznie pozbawione dużych skał czy kamieni, mogących ranić stopy.
Na Trstenicy jest bar, a od kilku sezonów przybywa natrysków ze słodką wodą.
Plaża Trstenica jest na samym początku Orebića, w miejscu, gdzie nie ma dużo domów. Jeśli planujesz wakacje w Chorwacji i chcesz przychodzić na plaże Trstenica każdego dnia, warto, by wspomnieć o tym, składając zapytanie przez nasz formularz kontaktowy. Czasami lepiej zamieszkać w domu, który znajduje się 600-900 m od plaży Trstenica, niż skusić się na obiekt leżący 40 m od morza, ale do plaży Trstenica trzeba iść niejednokrotnie ponad 20-25 minut.
Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą, które domy są w pobliżu plaży Trstenica, z których bliżej jest do odcinka piaszczystego, a z których możemy w ciągu kilku minut dojść do odcinka żwirowego.

 

 

Miejsca zacienione

Piaszczysta cześć plaży położona jest pod naturalną skarpą, porośniętą sosnami. Daje to miły cień już od wczesnych godzin popołudniowych. Bardziej wystawiona na promienie słoneczne jest część żwirowa i kamienista plaży Trstenica.

Miejsca zacienione Trstenica

Plaża Trstenica zacieniona czesc

Promenada

Od plaży Trstenica zaczyna się promenada, która ciągnie się do samego portu w Orebiću, skąd możemy przeprawić sie na stare miasto Korčula. Po drodze miniemy dużą ilość restauracji, barów i straganów z pamiątkami. Promenada w Orebiću jest ulubionym miejscem turystów, przyjeżdzających na wczasy do Chorwacji.
W sezonie, w okolicach portu odbywają się festyny i koncerty, gromadzące bardzo dużą ilość widzów.

 Port w Orebicu    promenada   koncert na promenadzie   Festyn Sw. Ilijasza

Inne plaże Orebica

Plaża Trstenica nie jest jedyna plażą w Orebiću. Orebić posiada bardzo dobrą linię brzegową. Zachęcamy do odwiedzenia albumu "Plaże Orebića" na naszej stronie w serwisie Picasa.

 

Komentarze

Witam Czy na którąś z plaż w Orebic można chodzić z psiakiem? Czy na wszystkich jest zakaz wchodzenia z pieskami?
Jeszcze tam nie byłam, ale jadę w te wakacje. Mam nadzieję,że będzie fajnie. Z tego co przeczytałam wynika, że musi tam być super.
A mnie osobiście zachwycił ten odcinek, na którym można odpocząć w cieniu drzew. Ten kojący szum morza, zapach wody i jednocześnie miły chłód to jest coś zwłaszcza dla osób starszych czy schorowanych. Nie wszyscy wytrzymują długo na słońcu i niełatwo jest znaleźć taki przyjemny zakątek w dodatku niezatłoczony.
Wojtek, co Ty mówisz? Chyba nie mówisz o plaży Trstenica? Bo tam przecież nie ma skał przy brzegu i właśnie fajnie można sobie brodzić. Są oczywiście na Peljesacu lepsze plaże, ale ta nie jest zła. Ja, ozcywiście mijam ten odcinek z pisakiem i ide tam na sam koniec. Ludzi mniej, a woda super. Polecam też plaże w Divnej Dubie po drugiej stronie. Kawalek jest, ale widoczki niezapomniane. W każdym razie Trstenica jest OK.
z jednej strony fajnie, że taki żwirek.... ale po jakimś czasie daje się we znaki. w wodzie już nie ma za dużo żwirku tylko kamienie i skały. więc trzeba na nogi zakładać obuwie, żeby się nie pokaleczyć lub nie nadepnąć boleśnie na jeżowca. a wychodząc na brzeg w obuwiu żwirek nasypuje się do obuwia i boleśnie obciera. nawet moja 6-letnia córka stwierdziła, że ona woli te kamyki na innych plażach niż ten żwirek.

8.8
Liczba opinii: 5Liczba wyświetleń: 54495

(339)

Polecane obiekty