Plaże Orebića

Chorwacja Plaże

Plaże Orebića

   

Orebić posiada bardzo dobrą linię brzegową. Wzdłuż całej miejscowości rozciągają się plaże żwirowe, kamieniste, pomosty betonowe i, oczywiście, wspaniała plaża Trstenica z odcinkiem piaszczystym.


trstenica


    W odróżnieniu od wielu dalmatyńskich miast, Orebić może szczycić się tym, że znakomite odcinki plażowe znajdują się w samym mieście, a nie, jak to zwykle bywa, na obrzeżach.

    Dostępność tych plaż jest o tyle dobra, że wzdłuż całej linii brzegowej rozciąga się promenada, na której znajdują się kawiarnie, restauracje, lodziarnia oraz kramy z pamiątkami.

 


    Poniżej przedstawione są odcinki plaży

Plaże Orebića Odcinek 2

Plaże Orebića Odcinek 4

Plaże Orebića

Plaże Orebića Odcinek 1

 Plaże Orebića Odcinek 3


Chorwacja plaże piaszczyste

Chorwacja posiada niewiele plaż piaszczystych. Orebić może być dumny ze swojej plaży Trstenica, która nosi miano plaży miejskiej, ale nią nie jest...

Trstenica - Plaża piaszczysta w Orebicu

Plaża Trstenica w Orebiću posiada odcinek piszczysty, ale niezwykle ciekawie prezentuje się odcinek żwirowy tej plaży.
Odcinek żwirowy charakteryzuje się mniejszym tłokiem w szczycie sezonu i często wybierany jest przez osoby, szukające dobrych miejsc do nurkowania powierzchniowego.zapraszamy na piaszczystą plażę do Orebića

Komentarze

Uwielbiam plaże w Orebiću. Ja z mojego apartamentu miałam dosłownie parę kroków do plaży z tym, że żwirowej. Plaża jest usytuowana tuż obok promenady, co szczególnie doceniała moja córeczka, bo lodziarnia była blisko. Mała była też zachwycona kamyczkami i przywiozła sobie nawet trochę tych kamyczków na pamiątkę.
Do plaży w Chorwacji trzeba się przyzwyczaić, bo to nie nasze plaże nad Bałtykiem. Są przede wszystkim mniej zatłoczone i częściej można spotkać plaże żwirowe. Często też całe połacie plaży znajdują się w cieniu co mnie osobiście bardzo odpowiada, bo nie przepadam za całodziennym wylegiwaniu się na słońcu.
Plaże są urokliwe i spokojne. Nie są to tak oblężone miejsca jak w znanych miejscach w Chorwacji. Jak zwykle nad Adriatykiem woda ma cudowny błękitny kolor. Ważne jest też otoczenie plaży, w przeciwieństwie do np. Grecji, otacza nas tutaj zielona przyroda, co dodaje dodatkowego uroku tym plażom.
Plaże są podobne, jak w niektórych częściach Anglii, to jest bardziej kamieniste, niż piaszczyste. Ale tez bez przesady. Jak widac na fotografiach, piasku nie brakuje :) Jest bardzo czysto, nie to, co w Polsce sie spotyka. Jest bezpiecznie, morze cieplutkie bardzo, ludzi nie ma duzo, bo plaz jest na prawde sporo w Chorwacji. Ja kocham taki relaksik opalando, piasek :) bajka ;)
Przepiękna turystyczna miejscowość, spokojna i klimatyczna. Plaże są rozległe i bardzo urokliwe, a woda szmaragdowa, przejrzysta aż zachęca do nurkowania. Szczególnie polecam plażę piaszczystą. W miejscowości jest sporo sklepów oferujących różnorodne towary w tym sklepy z pamiątkami. Nie brakuje też restauracji serwujących całkiem smaczne dania. Można liczyć na dobrą pogodę.
Piękna plaża i spokojna miejscowość, sporo restauracji i sklepów z pamiątkami. Idealne miejsce do uprawiania windsurfingu.

8.3
Liczba opinii: 6Liczba wyświetleń: 107361

(76)

Polecane obiekty