Apartamenty w Chorwacji-warto wiedzieć!

Apartamenty w Chorwacji- warto wiedzieć!

"APARTMANI", tak Chorwaci określają kwaterę, w której znajduje się zawsze łazienka, kuchnia lub aneks kuchenny (np. w salonie), a sypialnia/sypialnie stanowią osobne pomieszczenie.

 

Właściciele wszystkich willi dążą do tego, by każdy apartament posiadał taras ze stołem i krzesłami.                                                                                                                              

Z uwagi na stosunkowo duże powierzchnie apartamentów na każdej z kondygnacji  znajdujemy zwykle nie więcej niż trzy, cztery apartamenty.

Gospodarze zwykle gotowi są udostępniać takie wyposażenie jak: komputer z dostępem do internetu, telefon, grill, pralka, nawet jeśli nie stanowi to standardowego wyposażenia apartamentu.

Inną odmianą kwatery jest "SOBA". To nic innego jak pokój, zwykle bez osobnej kuchni, ale za to o niższej cenie. W miejscowościach, w których ruch turystyczny jest dość duży jest to rzadsza forma kwater.
 

Specyficzną odmianą apartamentu jest " APARTAMENT-STUDIO". Tu w jednym pomieszczeniu znajdujemy  łóżko (lub kilka), aneks kuchenny, ewentualnie stół i krzesła. Jedynym osobnym pomieszczeniem jest łazienka. To rozwiązanie zazwyczaj pozbawione jest przedpokoju. Wchodzi sie do niego bezpośrednio z korytarza lub z zewnątrz, czasami przez taras.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt, a odpowiemy na Państwa pytania dotyczące konkretnego apartamentu.

 Gospodarze wyposażają aneksy kuchenne w podstawowe sprzęty jak: garnki, patelnie, talerze, sztućce, szklanki, etc.
Zaznaczyć należy, że płyny i gąbki do mycia naczyń, ściereczki, czy papier toaletowy nie są standardem wyposażenia. Najlepiej te rzeczy zabrać ze sobą lub kupić na miejscu.

Komentarze

Liczba wyświetleń: 86945

(56)

Polecane obiekty