Wczasy Chorwacja - najtańszy kraj południowej Europy

Wczasy Chorwacja - dlaczego nie? Kraj urzeka różnorodnością i ciepłym klimatem. Przepiękne plaże sprawiają, że turyści chętnie przyjeżdżają tu na wczasy. Chorwacja to najtańszy kraj słonecznej, południowej Europy.

Wczasy Chorwacja - gdzie spędzić?

Bez wątpienia każdy, kto przemierzył ten kraj z północy na południe, będzie zachęcał znajomych do spędzenia wczasów na południu Chorwacji. Jest wiele powodów, by odwiedzić właśnie ten rejon, którego historyczną krainą jest Dalmacja. Dowiedz się więcej dlaczego wczasy Chorwacja, to przede wszystkim południe.

Wymarzony urlop - Dalmacja południowa

Wczasy, wczasy, wczasy…Któż nie marzy o wczasach w Chorwacji? Zwłaszcza gdy za oknem plucha i niskie temperatury. Chorwacja oferuje ciepłe morze Adriatyckie i jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Nie szukaj tu jednak dużych, szerokich plaż piaszczystych, bo to domena Grecji i Bałtyku oraz mórz południowych, np.: Karaibów. Wczasy Chorwacja, to małe, kameralne plaże drobnokamykowe i skaliste. Sądzisz, że są niewygodne? Nic bardziej mylnego! Powie Ci to każdy, kto choć raz spędził tu wczasy. Chorwacja da się lubić - ba, nawet i kochać!

Ceny

Standardowe apartamenty, mogące pomieścić rodzinę 2+2, to koszt w sezonie od €64.

Wczasy Chorwacja Apartament 

Apartament dla 4 osób

Są to apartamenty o podstawowym standardzie, oferujące podstawowe wyposażenie oraz niewielki taras lub balkon. Cena zatem umiarkowana. Jeśli zwrócić uwagę na to, że ceny w sklepach niewiele odbiegają od tych w kraju, to koszt wczasów w Chorwacji jest niewiele wyższy niż nad Bałtykiem.
Zgoda - jest dalej, ale dla tych, jadących z okolic, np.: Krakowa, to już niewiele dalej…

Wczasy, to też zwiedzanie

Przyjeżdżając na wczasy do Chorwacji nie sposób oprzeć się pokusie zwiedzania. Na południu na wyciągnięcie ręki mamy takie miejsca jak: Korćula, Dubrovnik, Split, czy Trogir.

Wczasy Chorwacja to konieczność posmakowanie tutejszej kuchni. Nie wyobrażam sobie wczasów w Chorwacji bez spróbowani owoców morza, pieczonej jagnięciny, czy chleba pieczonego pod peką, na stary Dalmatyński sposób.
Kuchnia w tym regionie jest klasycznym przykładem kuchni śródziemnomorskiej, z delikatnymi naleciałościami kuchni bałkańskiej, szczególnie w kwestii mięs i słodkości. Jeśli już zaplanujesz wczasy Chorwacja, to koniecznie na miejscu rozejrzyj się za regionalną konobą. To tradycyjne miejsca, gdzie jedzenie jest bardzo wysokiej jakości, a ceny niższe niż w restauracjach.

Cóż dalej? Planuj swoje wczasy. Chorwacja na Was czeka!

Komentarze

Chorwacja to kraj z ogromnym potecjałem, który teraz coraz bardziej zaczyna wykorzystywać. Kraj dla Polaków idealny, ponieważ jest na prawdę tanio, w miarę blisko, bezpiecznie i jest to kraj słowiański, czyli można się spokojnie czuć jak wśród swoich. Wczasy są zawsze udane, bo pogoda sprzyja, nie tak, jak w Polsce. Prawie zawsze mamy pewność pięknej pogody. Piękne widoki, super woda.
Chorwacja to naprawdę piękny kraj z bogatą historią, zróżnicowaną kulturą i masą atrakcji turystycznych. Planuje się tam wybrać z dziećmi na te wakacje, niestety nad naszym morzem trudno jest trafić w pogodę.
Jeżdżę do Chorwacji od 2000 roku, największe wrażenie zrobiły na mnie wyspy Krk i Rab. polecam każdemu wczasy w Chorwacji, naprawdę warto.

6.7
Liczba opinii: 3Liczba wyświetleń: 110486

(591)

Polecane obiekty