Chorwacja ceny sklepach

Sklepy w Orebiću

W mieście można zrobić zakupy w samoobsługowych marketach lokalnych sieci.
Płatności kartą są realizowane bez kłopotu, nawet przy niewielkich kwotach.
Dostęp do gotówki zapewniają bankomaty ulokowane przy głównej ulicy, a także przy promenadzie, w banku w pobliżu portu.
Piwosze będą mile zaskoczeni jakością mało znanych w Polsce chorwackich piw, których cena jest porównywalna z naszymi, rodzimymi produktami. Pamiętajcie o zwrocie butelki, bo kaucja za nią jest stosunkowo wysoka.
Lokalne piekarnie zapewniają minimum dwa wypieki dziennie, tak więc świeże pieczywo i słodkie bułeczki można kupić o każdej porze dnia.
Domowe wino oraz oliwę można kupić u wielu domowych producentów, ale o produkty najwyższej jakości warto spytać swojego gospodarza lub poradzić się w naszej agencji.
Przy głównej ulicy Orebića znajduje się niewielki plac targowy, na którym można kupić ryby (tyko wcześnie rano), sery domowej produkcji (hr. domaće), oliwki w zalewie (z beczki), warzywa i owoce, które dostępne są również na licznych straganach w Orebiću.
Oferta mini-marketów jest porównywalna z oferta polskich sieci handlowych, a ceny nie odbiegają znacznie od tych w Polsce. Choć ceny podstawowych artykułów,  takich jak pieczywo, masło, mleko czy woda mogą wydać się wysokie.

Kosmetyki, zwłasza te do opalania są tu jednak  znacznie droższe, dlatego polecamy przywieźć je ze sobą.

 

 

Ceny w Chorwacji w sklepach w sezonie 2016

 

Chleb - 8-15kn

Masło - 16kn

Jajka (10 szt.) -13-16kn

Mleko (1l) - 6-7kn

Parówki (paczka 5 szt.)- 15-23kn

Ser biały (200g) - 12-20kn

Jogurt naturalny (500g) - 7-15kn

Jogurt owocowy (150g) - 3-6kn

Woda naturalna (1,5l) - 4-6kn

Woda cytrynowa (1,5l) - 9kn

Cytryny (1kg) - 11kn

Gruszki (1kg) - 19kn

Banany (1kg) - 10-20kn

Nektarynki (1kg) - 16-25kn

Pomidory (1kg) - 10-16kn

Winogrono (1kg) - 20-30kn

Jabłka (1kg) - 9-12kn

Papryka (1kn) - 10-20kn

Piersi z kurczaka (1kg) - 30-45kn

Kurczak (1kg) - 20-30kn

Szpinak mrożony (750g) - 16kn

 

Coca cola (0,5l) - 7kn

Fanta, Sprite (0,5l) - 7kn

Nestea (0,5l) - 7kn

Sok jabłkowy (1l) - 8-12kn

Woda (6l) - 11-14kn

Piwo (Karlovacko; 0,5l) - 6kn (+3kn kaucja)

Piwo (Ozujsko; 0,33l) - 7,9kn (+3kn kaucja)

 

Pączek - 5kn

Lody (gałka) - 5-8kn

 

 

Komentarze

Ja polecam wszystkim, którzy się wybierają do Orebić, żeby zakupy robili w tym większym KONZUM na wjeżdzie. Ceny są dużo niższe. Powiem więcej, sama widziałam, jak pan sprzedający pomidory na straganie w Orebicu, kupował je właśnie w tym sklepie. Z ciekawości podeszłam potem do niego i zobaczyłam, że sprzedaje je po cenie ponad 2 razy wyższej niż ta w sklepie. Nieźle sobie liczą za taki transport do Orebica ;). No, cóż taki sezon, a my musimy płacić. Przynajmniej, miejscowi płacą tyle samo, a nie jak nad Bałtykiem ;). Jak się dobrze zorganizujecie, to nie będzie wielkich różnic w cenach z tym, co mamy w Polsce, ale jak idziecie na łatwiznę, to już możecie popłynąć z kasą. Mój gospodarz Nikola kupował mi ryby "ze swojego" źrodła i zawsze miałam dobre, świeże i tanie. Pomagał mi nawet je upiec. Ja zawsze najpierw pytam Gospodarza, co i jak i wam też tak polecam. na 2014 ceny ponoć się wiele nie zmienią, tak mówią, ale to się zobaczy ;). Ja znów u Nikoli ;)
Chorwacja jest kraje europejskim, dlatego nie dziwi łatwy dostęp do bankomatów i sklepów. Zaopatrzenie jest dobre, a co należy zaliczyć na plus, to możliwość spróbowania wielu lokalnych produktów. Jako miłośnik piwa z wielką przyjemnością przemierzałem stoiska z tym napojem w chorwackich sklepach. Podsumowując zaopatrzenie chorwackich sklepów stoi na bardzo dobrym poziomie.
A ja byłam częstym gościem placu targowego w Orebića, bo nie mogłam się oprzeć smakom domowych serów i oliwek z beczki. Sery są wyśmienite i warto ich spróbować. Dwa razy kupiłam też ryby z tym, że z dotarciem tak wcześnie na targ miałam problemy. Tuż przed powrotem do domu zaopatrzyłam się też w zapas oliwy.
Dla mnie i tak hitem była wyprzedaż sprzętu "dmuchanego". Co prawda, nawet bez wyprzedaży ceny są niższe niż w Polsce, ale czepek kąpielowy za 2HRK (1zł)? Materac dmuchany, jednoosobowy 15HRK (8zł), małe dmuchane zwierzaki po ok. 3-4zł :)
Kastro, masz racje, jednak spodziewałem się niższych cen owoców we wrześniu. Zaskoczyły mnie ceny winogron. Sądziłem, że skoro zaczęło się winobranie, to będą tanie, jak przysłowiowy barszcz, a tu zonk! ;-) Ale to mało istotne, bo i tak było super. To były nasze pierwsze wakacje w Chorwacji, ale też tu wrócimy, może nie za rok, bo lubimy co roku gdzie indziej pojechać, ale może za dwa lata, kto wie. Generalnie, faktycznie nie jestzle z cenami...
Co roku w Chorwacji widzę delikatne ruchy cenowe. Rzadziej są to obniżki, ale w 2013 roku różnice cenowe żywności skompensowała różnica w cenie paliwa. Dla nas akurat, to OK, bo dużo jeździmy i zwiedzamy. Byliśmy we Włoszech i tam ceny są zdecydowanie wyższe, że o Grecji nie wspomnę... My kolejne wakacje planujemy również w Chorwacji

9.2
Liczba opinii: 6Liczba wyświetleń: 132446

(59)

Polecane obiekty