półwysep Pelješac - czy warto?

Dlaczego półwysep Pelješac?

To najlepsze miejsce w Chorwacji.

 1. Najlepsze widoki
  półwysep Pelješac jest górzysty, ale zejścia do plaż są łagodne i dno łagodnie opada w morzu, przez co Twoje dzieci są bezpieczne
 2. Najlepsze plaże
  Jest tu bardzo dużo dzikich, urokliwych plaż, idealnych na całodzienny piknik. Słynna Divna Duba, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż. To plaża lagunowa.
 3. Najlepsze jedzeni
  Od zawsze półwysep Pelješac uchodzi za kolebke i ostoje prawdziwej kuchni dalmatyńskiej, w jej najlepszej, wyspiarskiej odmianie
 4. Znakomity dojazd
  Od 2015 roku zjeżdza się do Ploce autostradą. Nie ma serpentyn, ostrych zjazdów i niebezpiecznych podjazdów. Prom z Ploce jest dużyi nie są już rejestrowane kolejki na prom. Droga lądowa przez półwysep nie nastrecza kłopotów i jest zdala od zatłoczonej Magistrali Jadrańskiej.
  Czas dojazdu na półwysep Pelješac, do Orebića jest podobny, jak do wielu miejscowości Riviery Makarskiej!
 5. Najlepsza baza wypadowa.
  Stare miasto Korčula, nazywana mini Dubrovnikiem staje się Twoim najbliższym starym miastem i za 7PLN znajdziesz się tam, korzystając z TAXI wodnego (co pół godziny).
  Z Peljesaca zwiedzisz ponadto: Mostar, Hvar, Ston, Kotor w Czarnogórze, Split i Trogir wodolotem, Mljet, Lastovo, Republike Serbską w Bośni i Hercegovinie-wszystko to bez paszportu i W JEDEN DZIEŃ!
 6. Najlepsze wina
  To winiarski region, słynący z takich win jak Dingać i Postup, które uznawana są za najlepsze chorwackie wina czerowne!
 7. Atrakcyjna i różnorodna linia brzegowa i krajobraz.
  Półwysep Pelješac jest jak wyspa, ale ma dojazd lądem. Północna strona i południowa są zupełnie różne i obfitują w rózn atrakcje. Przejazd z jednej strony na drugą zajmuje ok. 15min. jazdy samochodem. Prawda, że to duża zaleta móc tak szybko odmienić sobie krajobraz?
 8. Najlepsze chorwacki warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.
  Peljesac ma tak dobre warunki wiatrowe do uprawiania sportów wodnych, że odbywają się tu Mistrzostwa Świata Formuła Windsurfingu i znajdują się tu najlepsze szkółki, w tym również POLSKIE!
 9. Najmniejsza gęstość zaludnienia w Chorwacji
  Jesteś zmęczony tłumami? Chcesz odpocząć, ale chcesz mieć blisko do arakcji turystycznych i cywilizacji? Peljesac właśnie to wszystko zapewnia. Już nigdzie indziej w Chorwacki nie spotkach tak mało obleganych, dzikich plaż!
 10. Znakomita baza noclegowa
  Prawdziwy BUM turystyczny Peljesac przeżywa dopiero od kilku sezonów. Dostępne tu apartamenty są z reguły nowe, czyste i zadbane a ich ceny są znacznie niższe, niż w wiekszości destynacji nad Adriatykiem. Nie zwlekaj i odwiedź półwysep, zanim stanie się on jabardziej popularną rivierą chorwacką.

  czy potrzebujesz więcej powodów by odwiedzić półwysep Pelješac?

Znasz lepsze miejsce? Bardziej różnorodne? Tańsze? 
Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco, to chyba tylko dlatego, że:

 1. Nigdy nie byłeś na Peljesacu
 2. byłeś tu tylko jeden dzień i nie dałeś półwyspowi rozkochać się w sobie.

Daj się zaprosić na taką formułę wakacji:

"Nasze pomysły na Twoje wakacje" a zapewniamy - spędzisz tu wakacje życia!

Zaplanuj wakacje razem z nami i poznaj prawdziwą Chorwację - nie tę, do której wszyscy jadą, ale tę, która jest faktycznie NAJLEPSZA!

 

Komentarze

Liczba wyświetleń: 1284

(620)

Polecane obiekty