Chorwacja dojazd podróż

Wczasy Chorwacja - dojazd i podróż

Jak jechać do Chorwacji?

Aktualnie podróż do Chorwacji nie nastręcza wielu kłopotów. Droga jest dobra, szybka i nowoczesna i w większości przebiega przez kraje Unii Europejskiej. Właściwie do Chorwacji musimy pokonać tylko jedna granicę -słoweńsko-chorwacką lub węgiersko-chorwacką.

Przez Słowenię czy przez Węgry?

Osobom, ceniącym sobie przede wszystkim szybkość i komfort podróżowania zdecydowanie polecamy jechać na wczasy do Chorwacji przez Słowenię i Austrię. Jest to najkrótsza i najszybsza droga, jednak jej koszt jest największy, głównie przez koszt słoweńskiej winiety.

Najważeniejsze punkty podróży Chorwacji

Dla jadących z centralnej  Polski na wczasy do Chorwacji orientacyjne punkty podróży to:

Wyjazd z Polski przez Cieszyn, dalej kierunek na Żylinę (Słowacja). Musimy przejechać przez niewielki odcinek Czech.
Z Żyliny prowadzi dobra, szybka autostrada do Bratysławy (potrzebna winieta), skąd kierujemy się na Wiedeń.
Z Wiednia obieramy kierunek na Graz. Stąd kierujemy się na Maribor (Słowenia), a dalej na Zagrzeb (Chorwacja).
Z Zagrzebia jedziemy na południe autostradą. Jadący do apartamentów w Orebiću muszą jechać do końca autostrady, nie zważając na komunikaty GPS (nie wszystkie nawigacje widzą ostatni odcinek autostrady).
Z końca chorwackiej autostrady pozostaje nam zaledwie 150 km do samego Orebića.

Koszty i ceny podróży do Chorwacji

Najniższy koszt podróży do Chorwacji wygeneruje droga przez Węgry. Najdrożej podróż do Chorwacji wypadnie przez Austrię i Słowenię, ale będzie to najszybsza i najkrótsza droga.

Wąskim gardłem w drodze do Chorwacji jest przejście graniczne ze Słowenią. Wjazd na terminal jest wąską drogą, częstokroć zatarasowaną przez TIR'y.
Pod tym względem lepiej prezentuje się przejście graniczne Węgry-Chorwacja.

Nocleg w drodze do Chorwacji

Jadący z Polski centralnej i połnocnej, aby nie psuć sobie wakacji w Chorwacji powinni rozważyć nocleg tranzytowy. Nocować można na Słoweni, w Austrii, ale najtaniej i najlepiej będzie przejechać granicę i przenocować już w Chorwacji.
Agencja Turystyczna orebic.com.pl oferuje swoim Gościom nocleg tranzytowy w drodze do Chorwacji w okolicach Karlovaća.
Zapoznaj się z tą ofertą
Nocleg w drodze do Chorwacji

Informacje, dotyczące chorwackiej autostrady można znaleźć na stronie HAK ( Hrvatski Automobil Klub )
www.hak.hr

 

 

 

Komentarze

Haj, Mariolka. Ja tam już dwa ( właściwie trzy razy nocowałem, jak się policzy powrót). Mogę Ci śmiało polecić. Warunki są dokładnie takie, jak na zdjęciach. Jest blisko od autostrady wiec fajnie się dojeżdża. Ja szukam jakiegoś noclegu w Słowenii, koło postojnej jamy. Może ktoś, coś podrzucić?
No, dzięki za podróż samolotem do Chorwacji. Nie dość, że drogo, to jeszcze połączeni lokalne mają koszmarnie drogie. Próbowałam zamówić jakiś transfer z lotniska, to mi krzyknęli ponad 100E za 3 osoby i to tylko do przystani w Orebicu a ja jadę na Korcule. Czy ktoś z Was korzystał z tego noclegu koło Plitvickich Jezior? My zdecydowanie jedziemy autem. Proszę o info.
Oczywiście najszybciej można dostać się do Chorwacji samolotem. Podróż samochodem daje nam jednak wiele ciekawych możliwości. Dysponując odpowiednią ilością czasu można tak zaplanować podróż, aby zwiedzić wiele interesujących miejsc. Koszt takiej podróży nie jest mały, planując jednak taką wyprawę ze znajomymi i posiadając większy samochód, można przeżyć naprawdę niezwykła podróż.
można ominąć autostrady w Słowenii: w Austrii za Grazem należy zjechać z autostrady na Mureck, potem w Słowenii na Lenart i Ptuj. Dalej już kierujemy się na Zagrzeb. Omijamy płatną część dróg słoweńskich a widoki bocznych górskich dróg bezcenne. Ostatnio jak tamtędy jechałem to sznury aut na polskich numerach nas mijały.
Dobudowano piękny węzeł na granicy. Trzeba się przygladać znakom, bo zanim sie obejrzycie będziecie już pod Mariborem albo Zagrzebiem - super droga!

9.2
Liczba opinii: 5Liczba wyświetleń: 111267

(99)

Polecane obiekty