Restauracje w Orebicu

Restauracje w Orebicu

Ta część Chorwacji słynie z wyjątkowej dbałości o kulinaria. Spożywanie posiłkow jest tu nie tylko fizjologiczną koniecznością, ale również elementem kultury tutejszych mieszkańców.
Jak to bywa na południu, najważniejszym posiłkiem jest kolacja, do której zasiada się stosunkowo późno, a trwać potrafi bardzo długo. Nie może na niej zabraknąć rakiji na aperitif, czerwonego lub białego wina (w zależności od dania głównego), ryb, owoców morza lub mięsa.

mesano_meso prsut ryba z grila ryba-orada pieczona orada orada z ziemniakami

Restauracje w Orebiću podają bardzo wykwintne dania, zawsze pięknie podane i przyrządzone wyłącznie ze świeżych produktów, niejednokrotnie domowej produkcji.

Przykładowe ceny z Restauracji w Orebiću znajdziesz tutaj:

Peljeski Dvori - Menu

Ceny w Restauracjach w Chorwacji

Panuje opinia, że ceny w restauracjach w Chorwacji nie odbiegają o tych nad polskim morzem, a Orebić jest tego przykładem.

Prócz restauracji znajdziesz tu również KONOBY, które serwują posiłki kuchni dalmatyńskiej, przyrządzane przez właściciela obiektu i częstokroć całą jego rodzinę.

Komentarze

W czasie ostatniego pobytu w Chorwacji odwiedziliśmy oczywiście restaurację Babilon w Orebicu i nikt nie wyszedł rozczarowany ani głodny. Mąż wybrał dla siebie porcję orady z ziemniakami, a ja i córka spróbowałyśmy owoców morza w sosie. Dania były bardzo smaczne i faktycznie ładnie podane. Zachęcam tez do spróbowania wina.
Byłam w restauracji dwa razy. Ceny faktycznie są zbliżone do tych w Polsce. W trakcie pierwszego pobytu skusiłam się na rybę z ziemniakami i nie żałowałam, bo była doskonała. Drugim razem skosztowałam rybę z grilla. Porcje były wystarczające. Do tego zamówiłam całkiem niezłe wino. Nie zapomniałam też o warzywach.

9.0
Liczba opinii: 2Liczba wyświetleń: 58644

(90)

Polecane obiekty