Kursy kitesurfingu w Chorwacji

 

Kursy kitesurfingu w Chorwacji

Kitesurfing to bardzo modny sport, nie boimy się powiedzieć, że jest to sport ekstremalny, ale kiedy go poznamy, sprawiający ogromną frajdę i wzrost adrenaliny, którą kocha każdy sportowiec. Jeśli przyzwyczajeni jesteście do tego, by być samoukiem to w przypadku kajta nie jest to dobry pomysł – działanie na własną rękę może się skończyć malowniczym wylądowaniem w krzakach lub przeciągnięciem twarzą po plaży – w przypadku lżejszych konsekwencji, do zderzenia z innym kitesurferem, poplątania linek i naprawdę mocnego poturbowania się z tych cięższych.

Kursy – najlepszy sposób na naukę

Kiedy zdecydowaliśmy się, że chcemy spróbować naszych sił z deską i latawcem to najlepszym pomysłem, by przygoda jak najszybciej zaczęła sprawiać nam przyjemność są kursy. Niezależnie od tego czy wcześniej uprawialiśmy windsurfing Chorwacja, paralotniarstwo czy snowboard, warto skorzystać z nauki u wykwalifikowanego instruktora. Kajt zachowuje się inaczej niż cokolwiek, z czym mieliśmy wcześniej do czynienia, warto brać to pod uwagę.

Na kursie dowiemy się jak podpiąć linki do latawca, co wcale nie jest takie proste, a ma ogromne znaczenie, jak prawidłowo przypiąć je do trapezu i jak korzystać z chicken-loopa, który w razie niebezpiecznych sytuacji ma zapewnić nam bezpieczeństwo.

Kursy windsurfingowe wykluczają konieczność zakupu całego sprzętu, którego cena może być naprawdę wysoka. Jeśli cena kursu nie obejmuje wypożyczenia sprzętu to można wypożyczyć go w szkole za niewielką, dodatkową opłatą.

Komentarze

Kitesurfing jest stosunkowo nowym, ale bardzo ekscytującym sportem. Uprawianie go w pięknej scenerii dalmatyńskiego wybrzeża pozostawia w naszej pamięci na długo niezapomniane wrażenia. Nie jest to przy tym sport drogi, więc warto spróbować swoich sił w kitesurfingu.

10.0
Liczba opinii: 1Liczba wyświetleń: 29230

(449)

Polecane obiekty