Tanie noclegi Chorwacja

Tanie noclegi Chorwacja

Odpowiednie dobranie apartamentu i czy innego rodzaju zakwaterownia, to klucz do udanych wakacji. Nie ma nic gorszego, jak tanio wynająć i zmarnować sobie wakacje...
Michał. Pobyt rodzinny w 2013 roku w Chorwacji, Dalmacja Południowa.

Aby dobrze wypocząć w Chorwacji i spędzić tu miły urlop trzeba wynająć dobre kwatery.
Nie oznacza to, że trzeba wybierać wyłącznie wśród najdroższych ofert. Tanie noclegi w Chorwacji charakteryzują się zwykle nieco większą odległością do morza, nieco niższym standardem lub niewielkimi tarasami.

Jak to w życiu bywa, najczęściej to, co nam się podoba najbardziej, najczęściej przewyższa zakładany przez nas budżet.

Spróbujmy przyjrzeć się procesowi decyzyjnemu przy wyborze apartamentów w Chorwacji.

Region, czyli gdzie polecacie pojechać do Chorwacji?

 

Zdecydowanie najciekawsza wydaje się południowa Dalmacja, gdzie klimat jest najprzyjemniejszy, widoki najpiękniejsze, a do tego możemy rozkoszować się wspaniałymi winami, zarówno czerwonymi, jak i białymi. Regionem szczególnie przez nas polecanym jest Płw. Peljesac.

Rodzaj wypoczynku: wczasy w Chorwacji czy wypocznek aktywny?

Każdy, kto był w południowej Dalmacji wie, że jest to region idealnie nadający się zarówo na wypoczynek aktywny, jak i na wczasy, czyli odrobinę luniuchowania- w końcu to upragnione wakacje! ;-).

Coraz częsciej jednak widzimy tenedencję do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Nic dziwnego, przecież region obfituje we wspaniałe zabytki i atrakcje przyrodnicze, nie tylko w samej Chrowacji, ale również w Bośni i Czarnogórze.

Jaki apartament jest mi potrzebny?

Warto samemu sobie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż, pozornie, spędza się w apartamencie sporo czasu...Spokojne, długie śniadania na ładnym tarasie, wieczorne delektowanie się lokalnymi winami, popołudniowa drzemka po powrocie z gorącej plaży, to przecież ulubione, wakacyjne czynności niejednego turysty, jadącego nad Adriatyk.
Apartamenty w Chorwacji muszą być wygodne i dobrze dobrane. Co to oznacza?
Jeśli Twoja rodzina to 2+2, masz do wyboru następujące układy apartamentów:


Apartamenty w Chorwacji - rodzaje

Sypialnie + Salon lub Apartament z dwiema sypialniami. Pierwszy rodzaj będzie tańszy, ale funkcjonalność drugiego jest nieoceniona.


polecane przez nas apartamenty z dwiema sypialniami:

Noclegi Chorwacja tanio: Willa Marija          Noclegi Chorwacja tanio
Chorwacja domy z basenem Willa Trstenica chorwacja domy z basenem
Apartamenty Chorwacja Willa Mirjana        apartamenty chorwacja

 

Apartamenty z dwiema, niezależnymi sypialniami, to niewielkie ale funkcjonalne mieszkania o powierzchni od 40-70m2
Dzieci mogą zająć jedną sypialnię, a rodzice drugą. Każdy znajdzie tu intymność i wygodę.

Sypialnia + Salon, to rozwiązanie, które może się sprawdzić wśród rodzin z mniejszymi dziećmi lub posiadających nieco mniejsze wymagania, co najczęściej powiązane jest z możliwościami finansowymi.

Bardzo dobre i tanie apartamenty w tym układzie znajdziesz w willi Ivana:

willa ivana orebic   ivana ap1   ivana ap2


Często o takich apartamentach turyści myślą w następujący sposób: Rodzice zajmą sypialnię, a dzieci będą spały na sofie w salonie. 
Dlaczego nie odwrócić tego układu? Przecież najczęściej apartamenty w Chorwacji posiadają wyjście na taras właśnie z części dziennej. Jeśli rodzice zajmą salon, to wieczorami nie blokują sobie dostępu do aneksu kuchennego oraz wyjścia na taras. Miło jest przecież posiedzieć na tarasie przy lampce wina, do póżna w nocy, kiedy pociechy powinny już spać...;-)
Polecam wziąć pod uwagę taki rozkład w apartamencie.
Tanie noclegi w Chorwacji, to hasło, które najlepiej sprawdzi się przed lub po sezonie. W szczycie sezonu nie ma co liczyć na niskie ceny w dobrych obiektach, które położone są blisko plaży, w cichej, spokojnej uliczce. Takich ofert szukają wszyscy, a popyt powoduje wzrost cen. Lipiec i sierpień, to okres, kiedy na niskie ceny apartamentów możemy liczyć wyłącznie przy wczesnej rezerwacji.
Jeśli masz problem z samodzielnym doborem apartamentu, zgłoś się do naszych agentów i opiekunów obiektów. Posiadają oni dużą wiedzę na temat każdego apartamentu z naszej oferty, jak również położenia domu i okolicznych atrakcji.

W naszej ocenie najlepiej zaplanować urlop w południowej Dalmacji, ze szczególnym uwzględnieniem południowej części półwyspu Pelješac ( Peljesac ). Jest to aktualnie najciekawsza Chorwacka destynacja, szczególnie polecana na pobyt rodzin z dziećmi.

Dojazd do tej części Chorwacji jest w tej chwili niezwykle łatwy i przyjazny, a ceny apartamentów w tym regionie są bardzo atrakcyjne. Najtańsze apartamenty w szczycie sezonu, można znaleźć już po €50 za 4 osoby.

 

 

 

Komentarze

Liczba wyświetleń: 116817

(100)

Polecane obiekty