Wczasy w Chorwacji-Przyroda

Wczasy w Chorwacji to przede wszystkim obcowanie ze zjawiskowo piękną przyrodą.

Przyroda Chorwacji, ze szczególnym uwzględnieniem południowej Dalmacji, określana jest częstokroć jako miejsce cudowne. Nie ma w tym wiele przesady. Niezwykle rzadko można znaleźć miejsca na naszym globie, gdzie  góry i morze tworzą tak harmonijną i przepiekną całość. Z uwagi na piękno krajobrazu i wspaniały klimat,  tereny te są chętnie wybierane na osiedlenie się "na starość".
W Europie nie pozostalo juz wiele miejsc, gdzie można kupić stosunkowo niedrogą ziemię, oczywiście nie w pasie nadmorskim, ale przecież cały płw. Peljesac oferuje nam równie wspaniałe krajobrazy a także niepowtarzalny klimat wiosek chorwackich.

Co przyciąga ludzi na wakacje w Chorwacji?
 

Góry, które odbijające się w kryształowo czystym Adriatyku, zapach lawendy, tymianku, oliwy, biel dudynków, kontrastująca z czerwienią ceramicznych dachówek o sprawiają, że ogarnia Cię spokój i poczucie bezpieczeństwa tak odwiecznego, jak majestat Dalmacji.

Sądzę, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie...Wiem, że nie jestem odosobniony w tym poglądzie...

 

Zobacz jak piękna potrafi być Dalmacja:

Korcula i Peljesac z lotu ptaka  Trstenica Plaza piaszczyste w Orebicu  Perna-Plaza  

Wielkim darem natury jest wiejący maestral-wiatr, który przyciąga tu każdego roku tysiące windsurferów, kitesurferow i innych osób, dla które chcą uprawiać sporty wodne.
Nie bez przyczyny Mirek Małek, nasz olimpijczyk z Atlanty otworzyl tu i prowadzi  swoją szkołę windsurfingu.

   

Komentarze

Cudowna dalmatyński krajobraz łączy w sobie naturalne piękno gór, błękitnego morza i lokalnej architektury. Jedyny w swoim rodzaju harmonijny związek przyrody i cywilizacji napawa spokojem i sprawia, że każda chwila spędzona Chorwacji jest bezcenna.
Jestem zakochana w Chorwacji nie tylko z powodu krystalicznej wody i przecudnych plaż, ale również z powodu piękna krajobrazu i bogactwa przyrody. Góry leżące w pobliżu wód są naprawdę wyjątkowe. Wspaniały jest też klimat. Nie mogę zapomnieć czystego powietrza przesyconego zapachem ziół i wonią morza. Polecam szczególnie Dalmację i okolice Czarnogóry choć nie tylko, bo warto w czasie pobytu w Chorwacji wybrać się na wycieczki w celu zwiedzania. Warto wspiąć się na okoliczne wzgórza i zachwycić się rozległą panoramą i ponadczasowym pięknem.
Ach, Dalmatyńska przyroda istotnie jest przewspaniała!

9.3
Liczba opinii: 3Liczba wyświetleń: 99414

(54)

Polecane obiekty