Chorwacja Dojazd i podróż

Rekomendowana przez nas droga dojazdowa do Orebića prowadzi przez:

Przejście graniczne Cieszyn--->Kierujemy się na Słowację do miejscowości  Żylina---> Obieramy kierunek na Bratysławę (potrzebna jest winieta na autostradę).

W Bratysławie kierujemy się na przejście graniczne---> Kierunek Budapeszt (polecamy wykupić winietę na autostradę i objechać Balaton).

Z autostrady M1 w miejscowości Gyor kierujemy sie na Szekesferehvar na autostradę M7.

Z Węgier kierujemy się na przejście graniczne Letnje (kierunek na Nagykanizsa) i od razu wjeżdzamy na autostradę chorwacką. Kierunek Zagrzeb potem Zadar- Split...

Teraz już spokojnie mkniemy na południe, mijając po drodze Zadar i Split. Autostrada kończy się odcinkiem w miejscowości Vyrgorac.

Zjeżdzając z autostrady kierujemuy się do miejscowości Ploće.

W Ploće możemy przepłynąć promem na Płw. Peljesac do miejscowości Trpanj. Stąd już dosłownie kilkanaście kilometrów do Orebića.

Dla tych, którym nie uda się dostać na prom pozostaje droga lądowa przez półwysep.

W miejscowości Neum jest przejście graniczne z Bośnią i Hercegowiną, ale to zwykły tranzyt i pogranicznicy nawet nie sprawdzają paszportów.

Jadąc drogą E65  jakieś 40-50 km przed Dubrownikiem należy kierować się w prawo na Ston, Korcula, Orebic.  Następnie na półwyspie droga nr 41,4 kręta i górzysta,  doprowadzi do samego Orebića (drogowskazy na Orebić lub Korcula).

Podróż promem i jazda drogą lądową trwa tyle samo czasu, ale płynąc promem jest bliżej. Czas załadunku i rozładunku pochłania jednak trochę czasu.

Mamy dobre wiadomości od lipca mamy już wyczekany nowy prom, który zabiera na pokład 70 samochodów.

Rozkład promów znajduje się tutaj

Jako parametry wyszukiwania proszę wybierać odpowiednio:
Podróż do Orebica : Ploće-->Trpanj
Podróż z Orebića   : Trpanj-->Ploće

Ostatnia aktualizacja : 3.07.2010r.

To jest opcja drogi , prowadzącej przez autostrady płatne na Węgrzech.

Kliknij link poniżej mapy, aby dostosować trasę do swoich potrzeb.

Możesz myszką przesuwać niebieską trasę, zmieniając jej przebieg.


Wyświetl większą mapę
W dzisiejszej Europie zmienia się bardzo dużo. Chorwacja po wejściu do Unii Europejskiej nabiera zupełnie nowego wymiaru. Nie dziwi zatem fakt, że i podróż do tego kraju staje się coraz łatwiejsza. Rozwijająca się sieć autostrad w Europie powoduje, że można wybierać pomiędzy różnymi trasami. Dzisiaj najszybsza i najkrótsza trasa z Polski centralnej prowadzi przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Ostatnia moja sezonowa podróż do Chorwacji wymagała zaledwie 15h a start nastąpił pod Warszawą. Dla osiągnięcia tego wyniku rekomenduje zakupieni winiet online w Polskim Związku Motorowym. Znacznie skraca to podróż, a różnica to zaledwie 10zł na sztuce.
Większość map online precyzyjnie wyznaczy tę trasę. Ja korzystałem z aktualnej mapy TomTom.
Poprzednie informacje o trasie przez Węgry zostawiamy jako ciekawostkę sprzed lat ;)
Komentarze

W ostatnie wakacje jechałam do Chorwacji samochodem. Prowadził mąż na zmianę ze szwagrem. Droga się nie dłużyła. Zrobiliśmy parę przystanków po drodze, żeby wyprostować nogi i pozwiedzać. Wydaje mi się jednak, że dla kierowce w starszym wieku ta droga może okazać się zbyt męcząca jeśli nie będzie miał go kto zmienić.
Ja jeżdżę z familią samochodem, przez Czechy i Austrię. Po pierwsze najszybciej, po drugie najtaniej. Nie idzie się zgubić po drodze, bo droga prosta ;-) A i GPS dobrze poprowadzi. Droga prowadzi głównie autostradami i jedzie się szybko. Można też się wybrać samolotem, ale autem i weźmie się więcej i taniej jest.
Do Chorwacji najlepiej autem. Jeździmy ze znajomymi z południa Polski. Nie dość, że szybko, bo to same autostrady to i trasa jest ciekawa. Polecam każdemu. Chyba najszybciej i najtaniej, a szczególnie jak ekipa wesoła i to ciekawie :) Postoje robimy, zwiedzamy, śpiewamy. Wakacje marzenie :) polecam każdemu
Do Chorwacji najlepiej wybrać się samochodem. Na miejscu możemy pozwiedzać okolicę, a przy okazji odwiedzić wiele ciekawych miejsc po drodze.
witam, czy mógłbyś mi podac koszty podrózy-oczywiście tak mniejwięcej i trase,pozdrawiam
Ja polecam podróż przez Austrie i Słowenie, zwłaszcza tym, którzy jadą w szczycie sezonu. Praktycznie cały czas autostrada. Winiety w Słowenii są drogie, ale warto, bo szybko się przejeżdża.

7.8
Liczba opinii: 6Liczba wyświetleń: 55683

(62)

Polecane obiekty