Chorwacja wczasy. Indywidualnie.

Wczasy to chyba najprzyjemniejszy czas, jaki można sobie wyobrazić. Czekamy na to cały rok i cały rok się szykujemy.

Chorwacja. Kolejny rok wzrostu zainteresowania.

Juz kolejny rok z rzędu Chorwacja święci triumf ogromnego zainteresowania swoja ofertą. Nie tylko wspaniałe morze jest przyczyną tego zainteresowania. Przede wszystkim położenie tego kraju sprawia, że łatwość i dostępność tej oferty jest tak duża.

Praktycznie można powiedzieć, że do Chorwacji można "wyskoczyć na weekend". To prawd, z południowej Polski można dojechać nad Adriatyk już w niecałe 10h. Powoduje to, że Goście tego kraju, planując wakacje w Chorwacji wybierają terminy krótsze, ale zaglądają do Chorwacji częściej, nawet kilka razy w roku.

Policzmy realne koszty takie wypadu.

Ceny zakwaterowania i dojazdu

Z południowej Polski od Crikvenicy jeste niewiele ponad 800km więc koszt przejazdu, to raptem wraz z winietami, to ok. 600zł. Przejazd na południe Chorwacji, to już niewielka różnica. Zatem koszt przejazdu w obie strony, to 1200 PLN. Wydaje się to nieduzym kosztem, wziąwszy pod uwagę, że koszt ten liczyć należy na kilka osób, jadaćych autem na wczasy.

Wczasy Chorwacja

Winiety musimy kupić na Czechy, Słowację, Austrię, Słowenie a w Chorwacji zapłacimy wygodnie na bramkach na autostradzie. Koszty dojazdu będą takie same, niezależnie od tego kiedy zamierzamy wyruszyć w podróż i w jakim okresie zaplanowaliśmy wczsy. Inaczej sprawa ma się w przypadku kalkulacji zakwaterowania. Im bliżej sezonu, tym ceny wyższe. Żadna to nowość, jednak wzrost cen w okresie długich weekendów, to nowa tradycja i prawidłowość, ale da się ją już zauważyć.
Do niedawna był bardzo duży problem ze znalezieniem domów, które otwierają się w tym okresie. Dlaczego? Sprawa jest prosta. Do sezonu jeszcze daleko, turystów jak na lekarstwo, a jeśli już się zjawią, to szukają zakwaterowania na 5 nocy. W związku z tym, że termin jest wczesny, oczekują niskich cen. Przychód z tekiego wynajmu jest bardzo mały, a koszty wcale nie mniejsze niż w sezonie. Gdyby takie zjawisko "otwierało sezon", to pewnie Chorwacja stała by przed nami w pełnej, turystycznej gotowości. Jednak po weekndzie majowym apartamenty są zamykane na kolejne dwa miesiące...Szkoda. Budujące jest to, że z ażdym rokiem rosnąca ilość turystów powoli zmienia tę sytuację, i coraz więcej domów oferuje zakwaterowanie w czasie weekendów majowych.
Przejrzyjmy teraz możliwości i ceny zakwaterowania. W końcu wczasy, to nie tylko dojazd.

Rodzina 2+2 powinna rozważyć apartament w układzie sypialnia+salon, co będzie tańsze niż wczasy w apartamencie dwie sypialnie + salon, który raczej pwinien być rozważany przez dwie pary, jadące razem na wczasy.

Oto przykład domów, które już o tej porze roku gotowe są przyjąć swoich gości, a ich ceny są bardzo atrakcyjne.

Willa Marija w Orebicu.

Dom otwiera się już od 1 kwietnia i zaprasza Gości w różnych konfiguracjach i gotów jest zapewnić zakwaterowanie również grupom.

Apartament w układzie sypilnia + salon dla rodziny 2+2:

Willa Marija wczasy w maju

Willa Marija posiada swoją strone internetową pod adresem: http://www.marija-orebic.eu/

Jak widać apartament posiada widok na morze, internet WiFi i może przyjąc 4 osoby już za niewiele ponad 290E za pobyt.

Dwie pary mogą zakwaterować sie w apartamencie z dwiema sypialniami, np.: Ap7

Ceny w tym samym okresie będą się przedstawiać następująco:

Ap7 wczasy w Marija Maj

 

Ten apartamen jest szczególnie chętnie wybierany przez pary. Posiada dwa tarasy oraz dwie, niezależne sypialnie, duży pokój dzienny i świetnie wyposażoną kuchnię.

Innym przykładem dla par, planujących wczasy w południowej Dlamacji może być willa Mirjana w Pernie:

Wczasy Maj Mirjana

 

A może planujecie wczasy na Wyspie Brač? To niezwykle ciekawa wyspa i możemy ją Wam śmiało polecić. Sprawdź majową ofertę w willi Biały Kamień:

Maj biały kamien

Jak zatem najlepiej zaplanować takie wczasy?

Last Minute. Czekać, czy planować wczasy na własną rękę?

Chorwacja, to kraj, w którym Last Miunute znaczy coś zupełnie innego niż w Turcji, czy Egipcie. Chyba żaden inny kraj na świecie nie jest takich odzwierciedleniem starej maksymy, że cena wyznacza jakość. Nie ma co liczyć na szalone okazje, super promocje czy oferty last minute. Chyba, że zamierzamy pojechać na wczasy z biurem podróży, co akurat uważamy za wielki bład i skazuje Was na absolutne braki poznawcze. Chorwacja, to wyłącznie samodzielnie.

Nie czaekać zatem na last minute, bo taniej już nie będzie. Jak ktoś uważa, że Chorwat otworzy mu dom na tydzień za 100 euro, to spotka sie w najlepszym przypadku z pobłażliwym uśmiechem i grzeczną odmową. Najczęściej jednak zostanie taka propozycja odebrana jako obraza i od razu możemy zaczać wczasy od niemiłej sytuacji. Za dobre warunki trzeba zapłacić realną cene i cieszyć się wakacjami od pierwszego dnia.

 

Rezerwować, czy jechać w ciemno?

Chyba już na to odpowiedzielismy powyżej. Skoro nie wszystkie domy są już otwarte a większość apartamentów nie jest jeszcze odmalowanych, posprzątanych i gotowych na przyjęcie Gości, to liczenie na znalezienie czegoś przyzwoitego na miejscu, bez rezerwacji, może być bardzo trudne. Piszemy o tym, by wasze wczasy w Chorwacji nie rozpoczęły się od pierwszej nocy na parkingu sklepu.

Jak to najczęściej wygląda?

Podróż, pomimo tego, że już całkiem przyjemna i niedaleko, najczęściej nie jest możliwa do zaplanowania z dokładnością do jednej miuty. Często zatem na miejscu znajdujemy się w godzinach wieczornych. Zaczynamy poszukiwania. W większości przypadków dostaniemy odpowiedź, że dopiero w czerwcu zaczynają przyjmować Gości, jednak ich sąsiedzi, owszem, chętnie Was przyjmą, tyle, że ich jeszcze nie ma, ale wróca za ok. 2h.
OK, idzemy na małąprzekąske i czekamy, bo dom wygląda bardzo atrakcyjnnie, ma świetny parking i wspaniałe tarasy. Żadnego auta na parkingu więc "już się tam w myślach wprowadzamy".
Zderzenie z rzeczywistością jest jednak bardzo brutalne.
Po 2 godzinach przyjeżdza właściciel i wita nas serdecznie na parkingu i zaprasza do środka. Pokazując apartament, prosi o voucher. Upsss...Okazuje się, że czekali na Gości, ale nie na nas, tylko na tych nieco bardziej zapobiegliwych - z rezerwacją.
Widząć nasze rozgoryczenie zapraszają nas za rok i dziwią się, że jesteśmy bez rezerwacji i dopytują się, dlaczego?

Sądziliście, że na miejscu będzie taniej? Taniej się już nie da, usłyszycie.

Tak to właśnie najczęściej wygląda. Nie czkaj zatem i zaplanuj swoje wczasy możliwie jak najdokładniej, a zacznij właśnie od kwatery i rezerwacji. Poźniej już wszystko będzie łatwiejsze.

Najczęściej popełniane błedy przy planowaniu wczasów.

NIe ma lepszego wypoczynku, jak ten okraszony spokojem i beztroską. Najlepszym sposobem na taki stan rzeczy jest świadome i odpowiednio wczesne zaplanowanie i przygotowanie całego pobytu. Pisząc o tym mam na mysli zaplanowanie czasu na miejscu. Wszak, wczasy, to nie tylko leżenie na plaży, ale również, a dla niektórych, przede wszystkim, zwiedzanie. Bardzo często na miejscu, albo nie ma czasu na zbieranie takich informacji lub po prostu są one trudno dostępne, z uwagi, choćby na ograniczony dostęp do internetu.
Warto zatem skorzystać z naszych katalogów atrakcji na miejscu, by wybrać sobie kierunki, wycieczki i atrakcje, jakie najbardziej Cię interesują.
Wile z tych atrakcji jest w kategorii "zrób to sam" i jedynie od Twoich chęci i zaangażowania zależy to, kiedy i jak skorzystasz z danej atrakcji.
To nasza baza wiedzy, którą dostarczamy Ci bezpłatnie i liczymy, że będziesz się dobrze bawił.

Czy musze zamawiać wczasy z dużym wyprzedzeniem?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, kiedy należy dokonać rezerwacji, ale jedno jest pewne. Im wcześniej tym lepiej. Zapewnisz sobie wowczas możliwość bookowania obiektów, które ogólnie uchodzą za "bardzo atrakcyjne" cenowo i jakościowo. Ich ilość jest ograniczona, a popyt stosunkowo duży. Nie zwlekaj. Jeśli coś Ci się podoba, to rezerwuj i nie daj się uprzedzić innym.

Komentarze

Pani Mirko, polecam Pani wille Mirjana w Pernie. To idealne miejsce na romantyczne wczasy we dwoje. Obiekt znajdzie Pani przez wyszukiwarkę na górze strony. Wystarczy wpisać Mirjana.
A co Państwo proponujecie na wrześniowe wczasy we dwoje? Mój mąż myślał o Kvarnerze, ale przeczytałam, że tam pogoda niepewna we wrześniu, czy to prawda?

9.0
Liczba opinii: 2Liczba wyświetleń: 26520

(595)

Polecane obiekty