Chorwacja i jej mieszkańcy

Chorwaci są Polakom niezwykle życzliwi i cenią nas jako gości. Duże podobieństwo naszych języków sprawia, że w bezpośrednich kontaktach dochodzi łatwo do wzajemnego zrozumienia. Sprzyja to w nawiązywaniu bliższych znajomości, a nawet przyjażni.

Zaskakującym,  i nieco zasmucającym faktem jest to, że Chorwaci więcej wiedzą o nas, niż my o nich.

Rzadko zdarza się by Polacy znali pisarzy chorwackich, a Chorwaci znają np.: Sienkiewicza, a  "Stawkę większą niż życie" wspominają jako jeden z lepszych seriali, jaki widzieli, twierdząc, że ulice pustoszały kiedy na małym ekranie pojawiał się J23.

Wszystko to powoduje, że miła atmosfera  sprzyja wypoczynkowi w ich apartamentach, a także nawiązywaniu nowych znajomości i przyjażni.

Polecamy ofertę apartamentów naszych chorwackich przyjaciół.

Komentarze

Byłem w Chorwacji kilka lat temu. Jak zawsze na południu uderzająca jest pogoda ducha tamtejszych mieszkańców. Dodatkowym atutem Chorwatów jest pokrewna nam Polakom słowiańska dusza. Wspólnie z mieszkańcami chorwackich miejscowości można spędzić wiele niezapomnianych chwil.
W Chorwacji byłam trzy razy i bardzo mile wspominam te pobyty także ze względu na atmosferę i gościnność Chorwatów. Z porozumieniem nie miałam problemów, bo przeważnie znają angielski. W czasie ostatniego pobytu moja gospodyni Zana mówiła nawet całkiem nieźle po polsku co mnie zaskoczyło, ale i ucieszyło.
Podczas niejednych wakacji na Chorwacji doświadczyłem mnóstwo życzliwości i przychylności ze strony chorwatów. Są to ludzie do nas podobni usposobieniem, gościnnością i mamy bardzo podobny język. Idzie się porozumieć po angielsku i nawet po polsku. Ciepły naród, dobrze traktujący turystów, skory do zabaw.
Podczas pobytu w Chorwacji byłam bardzo zaskoczona życzliwością i uprzejmością mieszkańców tego kraju. Chorwaci są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów i widać że jest to ich naturalna cecha, a nie jak w innych krajach odbywa się to na pokaz.

8.5
Liczba opinii: 4Liczba wyświetleń: 61962

(53)

Polecane obiekty