O Orebiću i Chorwacji

Orebić - słońce Dalmacji

Od kilku lat Orebić jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym w południowej Dalmacji. Wspaniałe położenie oraz klimat, powodują, że jest to miejscowość, do której goście bardzo chętnie powracają.

Czym Orebić przyciąga na wczasy w Chorwacji

Trudno znaleźć lepsze położenie topograficzne. Majestatyczne góry i przepiękny Adriatyk. Polacy to połączenie kwitują jednoznacznie - "Sopot i Zakopane w jednym miejscu" - czego można chcieć więcej?


Pokaż Orebic Mapa Ogolna na większej mapie

Orebić jest gminą i miastem położonym w południowej Dalmacji  na Półwyspie Peljeśac w Chorwacji. Miejscowość jest położona po południowej stronie Półwyspu, u stóp szczytu Św. Eliasza, który wznosi się  majestatycznie nad nią na wysokość 961 m n.p.m
Orebić posiada wspaniałą linię brzegową, z licznymi, niewielkimi plażami oraz znaną i cenioną przez turystów plażą Trstenica. Plaża ta posiada odcinek piaszczysty, szczególnie lubiany przez małe dzieci.
Miasto posiada duże tradycje żeglarskie, chociaż dzisiaj już niewiele nam o tym przypomina.

Orebic-port      lodzie w porcie w OrebicuW porcie w Orebiću znajdziemy raczej niewielkie jednostki  pływające z silnikami o mocy 4-12KM.
Możliwe jest wynajęcie sprzętu pływającego, pod warunkiem posiadania odpowiednich uprawnień. Wakacje w Orebiću nie mogą się obyć bez opłynięcia okolicznych pięknych wysepek, z których każda skrywa przepiękne miejsca do plażowania i odpoczynku.Wzdłuż miejscowości, tuż nad samą plażą rozciąga się promenada, gromadząca wieczorami spacerowiczów oraz chcących napić się wina w  knajpkach o niepowtarzalnym klimacie z widokiem na morze, rozkoszować się smakiem wspaniałych lodów i poczuć czar chorwackich  wakacji .

Klimat w Chorwacji na Płw. Peljeśac

Orebić i Korćula charakteryzują się wyjątkowym  klimatem z dużą ilością dni słonecznych w roku. Deszcz pada tu niezwykle rzadko, a po 25 czerwca aż do początku września można mówić o gwarancji pogody. Sprawcą tego jest masyw górski,  do którego należy góra Św.Eliasza,zatrzymujący nadciągające z północy niże, niepozwalający  im "przelać" się na południową część półwyspu. Dlatego często się zdarza, że w Dubrovniku szaleje burza, podobnie jest na Rivierze Makarskiej, a Korćula i Orebić toną w słońcu.

Infrastruktura turystyczna Orebića

Jak na rozwijający się dopiero ośrodek turystyczny, Orebić posiada dobrą infrastrukturę turystyczną. Znajdziesz tu dobrze zaopatrzone sklepy, restauracje oferujące wyjątkowo smaczne jedzenie, banki, kantory wymiany walut, agencje turystyczne, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz wypożyczalnie samochodów.

Encyklopedyczne informacje o Orebiću znajdziesz w Wikipedii, pod hasłem Orebic

Zapraszamy

 

Komentarze

kurna to w tym roku (27-30.07.2014.) z pogodą było inaczej...oberwanie chmury,ściana deszczu i lało przez 3 dni .....wrrrrrrrrrrrrrrrr.....a do chaty 1400km

5.0
Liczba opinii: 1Liczba wyświetleń: 82069

(52)

Polecane obiekty