Ston i jego mury

   Ston i jego mury

Opis

Ston to wielka atrakcja regionu Półwysep Pelješac. Mury obronne otaczające zabytkowe solany to największe mury obronne w Europie i drugie pod względem wielkości na świecie. Roztacza się z nich przepiękny widok na okoliczne akweny i plantacje małży i ostryg.

Wizytę w Stonie warto połączyć z degustacją ryb i owoców morza. Szczegóły możecie przeczytać tutaj: https://www.orebic.com.pl/wycieczki/chorwacja/kulinaria/hodilje-ston

Zachęcamy również do zwiedzenia samych solan, które do dnia dzisiejszego funkcjonują, a technologia pozyskiwania soli nie zmieniła się od stuleci. Solany te w średniowieczu dawały Republice Dubrownickiej ogromne przychody, czego efekty można zaobserwować zwiedzając Stare Miasto Dubrownik.

Na wycieczkę do Stonu rekomendujemy zarezerować sobie przynajmniej pół dnia (najlepiej cały) i połączyć zwiedzanie miasta Ston, Mali Ston, murów i solan z wędrówką kulinarną, gdyż być w Stonie, a nie spróbować małży i ostryg ze Stonu byłoby wielkim nietaktem.

W drodze powrotnej rekomendujemy odwiedzenie którejś z przydrożnych winiarni, my szczególnie polecamy winiarnię Špaleta oraz Vukaš. Przy wizycie w winiarniach można powołać się na orebic.com.pl ;)


Filmy i zdjęcia