Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.

Najlepsze Plaże w Chorwacji

płw. Peljesac   Riviera Makarska   Krk   Korćula

Sfotografować plaże jest niezwykle trudno. W większości przypadków obiektyw nie jest w stanie oddać prawidłowych rozmiarów lub proporcji plaży. Zarówno zdjęcia wykonane "z wody" - przy wykorzystaniu łodzi lub pontonu, jak również te wykonane na samej plaży zdecydowanie przekłamują rzeczywistość i pokazują plaże z nienajlepszej perspektywy. Nasz zespół uznał, iż od strony informacyjnej i dokumentacyjnej, plaże najlepiej przedstawiać jest w formie panoram 360°. To rozwiązanie nie jest pozbawione wad, jednak spotkało się z Waszą aprobatą i dużym zainteresowaniem, w wyniku czego powstał katalog panoram plaż 360°. Wielu z Was znajdzie tam odwiedzane przez siebie i ulubione plaże, jednakże jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tam fragment chorwackiego wybrzeża, którego jeszcze nie odwiedził. Zapraszamy do odwiedzenia katalogu i do pozostawiania komentarzy. Liczymy na Waszą aktywność i podpowiedzi, które pomogą nam w przyszłości dołączać do tego katalogu kolejne interesujące miejsca do plażowania. 

Katalog panoram 360° - Plaże Chorwacja

Plaże piaszczyste

Wielokrotnie podczas rozmów telefonicznych pytacie Państwo o piaszczyste plaże w Chorwacji. Najcześciej takie pytania zadawane są przez osoby jadące pierwszy raz do Chorwacji i nieznające specyfiki tego wybrzeża. Piaszczyste plaże poszukiwane są głównie przez rodziców z małymi dziećmi, którzy sami sobie zadają pytanie: " ...gdzie najlepiej pojechać z dziećmi do Chorwacji?"
Nie ma tak prostej odpowiedzi na tak postawione pytanie, ale spróbujemy pomóc Państwu w doborze.
Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to nasze dzieci szukają i oczekują piaszczystej plaży, czy to może rodzice uważają, że dla dzieci najlepsza będzie plaża piaszczysta?
Z naszych obserwacji i opinii naszych gości wynika, że małe dzieci znakomicie potrafią się bawić na plażach z pięknymi, białymi kamykami i sprawia im to tyle samo, a może i więcej radości, niż wszędobylski piasek...
Chorwacja nie posiada wielu piaszczystych plaż, a te, które można tu spotkać, dalece odbiegają od plaż w Karwieńskich Błotach czy Białej Górze nad Bałtykiem.
Po naszych powracających gościach widzimy, że największą popularnością ciszą się niewielkie, zatokowe plaże na Płw. Peljesac. Można je znaleźć w miejscowości Borje, Borak, Dingać, Divna Duba, Duba Peljeska i wielu innych.
W naszym biurze w Orebiću można uzyskać pełną informację i wskazówki jak dotrzeć do tych plaż. Na Płw. Peljesac, po jego południowej stronie znajduje się największa piaszczysta plaża na płw. Peljesac. Jest to plaża Trstenica, z której Orebić słynie, i która każdego roku przyciąga rzesze turystów. Jest to plaża posiadająca ok. 400-500 m odcinek piaszczysty i przepiękny odcinek plaży żwirowej i drobnokamykowej.

Trstenica (3)

Plaża Trstenica jest szczególnie chętnie wybierana przez rodziny z małymi dziećmi. Paradoksalnie, jednak, dzieci wolą odcinki z drobnymi kamyczkami. Odcinek piaszczysty plaży Trstenica jest na początku Orebica. Plaża ta jest usytuowana pod starymi i rozłożystymi drzewami iglastymi i przez większą część dnia rzuca miły cień, dając wytchnienie w upalne, telnie dni.
Ogólne opinie o tej plaży są bardzo dobre, jednak da się słyszczeć głosy, że jest to plaża "miejska" i zatłoczona, co nie zawsze jest zgodne z prawdą. Oczywiście, dzikie plaże na Peljesacu są mniej uczęszczane, ale i tak sytuacja na plaży Trstenica przedstawia się lepiej niż w Makarskiej.

   Najlepsze plaże Chorwacji   Plaże piaszczyste Chorwacja

 

Najbliżej tej plaży są poniższe domy z apartamentami:

Pod Starym Drzewem
Trstenica z Basenem
na molo

Każdy z nich posiada pozytywne opinie i został zweryfikowany przez naszych agentów. Nie należy się zatem obawiać, że po przyjeździe okaże się, że oferta w internecie wyglądała inaczej, niż na miejscu.

Zdecydowanie obiekty te można uznać za polecane, gdyż każdego sezonu wracają do nich Goście, którzy już w nich wcześniej rezerwowali termin na swoje wakacje.

Plaże żwirowe

Są to najpopularniejsze plaże w Chorwacji, spotkać je można praktycznie na całym wybrzeżu Chorwackiego Adriatyku. Charakteryzują się zwykle małymi, białymi kamykami, na których można bardzo wygodnie spędzać czas na kocach, karimatach czy ręcznikach.
Wzdłuż całej linii brzegowej Orebica można znaleźć bardzo duża takich odcinków plażowych. Polecam je szczególnie osobom szukającym plaż w centrum Orebica, położonych blisko domów z apartamentami.
Plaża piaszczysta Trstenica posiada również piękny odcinek żwirowy, rozciągający się od końca fragmentu piaszczystego plaży w kierunku połnocno wschodnim. Jest to długi odcinek, na którym nawet w szczycie sezonu można znaleźć dobre miejsca do plażowania.

 najlepsze plaze Chorwacja Orebic 

Plaże skaliste

Dla wielu turystów to własnie takie plaże są największą atrakcją Chorwacji. Są to najczęściej "dzikie plaże", gdzie można odpocząć zdala od turystycznego gwaru. Jeśli szukacie Państwo takich plaż, należy liczyć się z tym, że trzeba będzie do nich dojechać samochodem lub dopłynąć łodzią. Należy też liczyć się z koniecznością stosunkowo długiego spaceru, by dojść do ukrytej między skałami plaży. Osobiście polecam plażę w Borje.
Jest to jedna z najpiękniejszych plaż skalistych na płw. Peljesac. 

 borje plaza Chorwacja skalista   plaza skalista borje Peljesac   borje plaza na Peljesacu 

 

Wille, z których jest dobry dostęp do plaży w Borje:

Robin
Robin II
Mariano

Plaże w Chorwacji - plaże dla dzieci

płw. Peljesac

Najwygodniejszą plażą na pobyt z małymi dziećmi jest niewątpliwie plaża piaszczysta Trstenica, jednak mnóstwo mieszkających w Orebicu osób jeżdzi na wspaniałą plażę drobnokamykową do Divnej Dubu i Duby Peljeskiej, po północnej części płw. Peljesac.

Riviera Makarska - Zivogosce Chorwacja Plaże

Zivogośce posiada dwie, bardzo ładne plaże drobnokamykowe. Jedna z nich znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Hotrlu Nimfa a druga jest bliżej Igrane. Są to bardzo ładne i przyjazne plaże zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

      plaza hotelowa Zivogosce   zivogosce plaza blizej Igrane   zivogosce-igrane-plaza  

Zapraszamy do następujących domów:

Luna

 

    KRK - Chorwacja plaże

Dobre, wygodne i ładne plaże można spotkać tu w miejscowości Malinska i Baska.

Warto jednak wspomnieć, że klimat Kvarnery znacząco różni się od tego w południowej Dalmacji, szczególnie w okresie wiosny i we wrzesniu. Prawdopodobieństwo deszczu w tym okresie jest bardzo wysokie.

    plaza Malinska KRK       krk-malinska plaze Chorwacja   malinska najlepsze plaze Chorwacji

Warto zamieszkać w tych domach:

Mak - znakomite położenie, w pobliżu plaż pokazanych na powyższych zdjęciach.

Narcyz

Bratek - świetny standard i bardzo dobre ceny. Obiekt zbiera coraz lepsze opinie. Każdego roku przyciąga coraz większą ilość turystów.

Korćula - najlepsze plaże w Chorwacji

Korcula słynie z bardzo ładnych plaż, niejednokrotnie piaszczystych, jednak dostęp do nich jest utrudniony. Najczęściej trzeba do nich dojechać samochodem, parkując na płatnych parkingach lub dopłynąć łodzią. Znaną i lubianą plażą na Korćuli jest plaża piaszczysta w Lumbardzie.

Nam szczególnie przypadła również do gustu plaża Bili Zal. Jest to plaża piaszczysta. Jest na niej bar, w którym można zamawiać również drobne przekąski.

 

Komentarze

Pestka
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
10 na 10
Ewelina, faktycznie wydaje się, że najlepsze plaże w Chorwacji znajdziesz na półwyspie Peljesac. Nie chodzi o to, że Peljesac ma monopol na plaże i w całej Chorwacji nie znajdziesz już żadnej ładnej plaży. Rzecz w tym, że koncentracja pięknych plaże w półwyspie jest imponująca. Nie trzeba się wiele przemieszczać, by każdego dnia plażować na innej, pięknej plaży. Ja osobiście od lat tu przyjeżdzam, było kilka eksperymentów z innymi miejscowościami, ale ostatecznie wracamy na Peljesac. Jeśli zamierzasz zwiedzać plaże i każdego dnia na innej plażować, to zamieszkaj sobie w spokojnym miejscu w Orebicu. Jeśli zakładasz, że w ciągu 2 tyg. nie wsiadasz do auta, to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo jak ma być fajne miejsce, spokojne i z dobrą plażą, to najczęściej nie ma tam sklepu. W takiej sytuacji najlepiej chyba zamieszkać w Pernie. Zobacz obiekt Robi. Mieszkaliśmy tam dwa razy ( z roczną przerwą). Żeby nie to, że my wybieramy jeszcze bardziej dzikie miejsca, to chyba bym do nich wracał. Tam są fajne warunki, jest bardzo cicho i są bardzo ładne widoki. Najbliższe plaże są bardzo ładne i wygodne. Masz możliwość korzystania z plaży na kempingu. Jest tam sporo fajnego cienia. W Orebicu poszukaj sobie domu Pajo ;). Bardzo spokojnie i jednocześnie blisko do plaży. Mój brat mieszkał w obiekcie Marija (Ap8), muszę przyznać, że mu zazdrościłem...;) Życze udanych wakacji na Peljesacu. Nie napiszę gdzie będę mieszkał w tym roku, bo mi się zaraz najedzie tam cała zgraja turystów, a póki co jest spokojnie i cicho. Patryk z Kalisza.
Ewelina
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
10 na 10
Witam, zwracam się z gorącą prośba do osób znających temat. Zakładam, że w tym miejscu nie trolują "zielone ludziki" i znajdę faktycznie wartościową poradę. Zamierzam spędzić udane wakacje w Chorwacji i, wiadomo, szukam pięknych plaż. Nie mamy w tej kwestii wielkiego doświadczenia. Byłam raz z rodzicami w Jugosławii i niewiele już pamiętam, ale wiem, że bardzo mi się podobało. Zatem: czytam, że piękna plaża jest w Divnej Dubie, ale słyszałam też dużo dobrego o plaży w Podobuce. Jak jest faktycznie? Gdzie lepiej pojechać na wakacje? Musimy mieć łagodne zejście do plaży i dno, które nie "potopi" naszych dzieci ;). Gdzie najlepiej nurkuje się z maską? Którą plaże uważacie za lepszą? Może inna plaże powinny zwrócić moją uwagę? Proszę o odpowiedź na moje pytania i bardzo proszę, by nie były to odpowiedzi w stylu: jedź na Makarską, bo tam jest fajnie." Moi znajomi mówią, że tam wcale nie jest fajnie i są lepsze miejsca, zwracając uwagę właśnie na Peljesac. Ja się na tym skupie w tym roku, ale potrzebuje Waszej porady. ;)
Bronislaw Piskorz
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
10 na 10
Ja też dołączam się do opinii, że Peljesac jest super. Bez przekonania dałem się namówić na Orebić, chociaż chciałem coś spokojniejszego. O, dziwo, jest tu super spokojnie. Byliśmy bardzo zakoczeni z żoną. Mieliśmy super apartament. ( tu podziękowania dla Pana Pawła, który nam polecił wille Marija ). To nasz kolejny wyjazd do Chorwacji. Do tej pory razcej na lądzie, ale teraz widzimy rożnicę...;) Pan Paweł ma u nas butelkę dobrego wina za to, że nas namówił na Orebic. Wrocimy tu z pewnością. Niezdecydowanym polecam. Nie słuchajcie tych, co mówią, że to duża miejscowość. Na Makarskiej, to jest dopiero duża miejscowość. Tu jest lepiej i spokojniej. Pozdrawiamy Marije z Orebica i jej męża. Chyba zaraz otworzę ostatnią jej nalewkę z rogacza...
Pola
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
8 na 10
My na Chorwację jedziemy już piąty raz, ale co roku widzimy, że polepsza się dojazd. Czy to prawa, że jest nowy odcinek autostrady? Czy autostrada jest już do Dubrovnika? Czy ktoś z Panśtwa pomoże nam dobrać apartament dla rodziny 2+2 w czerwcu? Wysłałam zapytanie więc kontakt do mnie macie. Pola
Tak, to prawda. Ostatni odcinek autostrady sprowadzi nas już nad samo morze, bez konieczności jazdy po serpentynach. Mamy nadzieję, że to kolejny etap budowy autostrady do Dubrovnika, która ma przebiegać przez planowany w przyszłości Most Pelješki oraz półwysep. Pelješac
Tomek
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
9 na 10
Witam, czy zna ktoś taką plaże na półwyspie Peljesac za Duba Peljeska? Ponoć jest tam jakieś jeziorka na plaży ze słodką wodą. Będę w tym roku mieszkał w Borje i chciałem tam podjechać, ale nie mogę znaleźć na mapach. Czy ktoś pomoże? Z góry dziękuje. Tomek
Jest faktycznie taka plaża...znamy ją ;) Niebawem pojawi się w naszym katalogu panoram 360 ;)
Marysia
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
10 na 10
Witam znawców i bywalców Orebica. Proszę mi doradzić i podpowiedzieć, czy przy plaży Trstenica w Orebicu da się znaleźć jakiś wolnostojący dom dla 12-13 osób? Wybieramy się z przyjaciółmi do południowej Dalamcji i szukamy już ponad miesiąc. Ze względu na dzieci chcemy coś przy plaży piaszczystej. Marzy nam się domek z ogrodem i zejściem na plaże. ;) Czy w Orebicu znajdziemy coś takiego? Prosze o jakieś namiary. Chodzi mi o sierpień. Maria
Pani Mario, Orebić to idealne miejsce na taki pobyt ( rodzinny, z dziećmi). Domów do wynajęcia stojących przy plaży jest tu nie za dużo, ale my Pani polecamy złożenie zapytania do naszych agentów, coś pewnie wybiorą i zaproponują.
Nikoś
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
10 na 10
Ja na Chorwację jadę już czwarty raz. Do Tej pory zawsze Makarska, ale teraz właśnie na Peljesac jedziemy, bo czytaliśmy sporo dobrych opinii. Nie mamy jeszcze rezerwacji, ale chyba zrobimy, bo boimy się jechać w ciemno z dziećmi. Ogólnie na Chorwacji warto wypoczywać, bo wcale nie jest tak drogo jak się mówi, tylko trzeba się rozglądać i nie kupować w pierwszym lepszym sklepie. Jak pierwszy raz byłem na Chorwacji, to zauważyłem, że oni mają te same ceny dla miejscowych wiec trzeba podpatrzeć gdzie oni kupują ;)
Bandyta
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
9 na 10
Już się nie mogę doczekać wyjazdu na Chorwację. Mamy już zarezerwowany apartament, teraz tylko czekać i czytać o atrakcjach na miejscu. W związku z tym mam pytanie, gdzie najlepiej ponurkować przy brzegu? szukam spokojnego, kameralnego miejsca z ciekawym dnem. Mamy dwóch synów, którzy chcą ze mną nurkować. To dzieciaki jeszcze wiec musi być bezpiecznie i przejrzysta woda. Co poradzicie? Czekam na info od tych, którzy znają ten teren a nie wiedzę czerpią z internetu ;)
Borje, Borje, Borje. Kto był ten wie! To cudowne, magiczne miejsce i taka przyroda, że łeb urywa. Fajnie też jest w Dingacu, ale dalej i trudniej dojechać. Można też fajnie ponurkować w Mokalo, tam gdzie jest ten wrak. Kurcze, trochę mnie zaskoczył swoimi rozmiarami. Sądziłem, że to jakaś łajba, a to wielki statek i tak blisko brzegu...Fajna miejscówka. Generalnie, jak masz patent, to wypożycz łódź i popłyń w kierunku Dingaća. Tam są fajne zatoczki - praktycznie dzikie. Tam się super nurkuje w ABC. Ryby są duże i nieprzepłoszone. Polecam. Płyń blisko brzegu, to nie przegapisz.
Miloszq
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
8 na 10
Mnie to się ta w Pernie strasznie podoba. Sa tam jekies fajne miejscówki? Na chorwacje jadę już piąty raz, ale nie znalazłem jeszcze swojego miejsca ;). Może właśnie tam się uda zahaczyć na kilka lat. Nie ma to jak domek przy plaży, do którego się wraca...To co mi polecicie? moj adres: morxxxxxxx-ik@onet.eu Dajcie znać prosze.
Pratas
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
8 na 10
Ja nie mogę się już doczekać kolejnych wakacji w Cro. Mam chyba najlepszą miejscówkę na świecie. Faktycznie peljesac to super miejsce na wakacje w Chorwacji. Musze przyznać, że niezła macie stronkę. Fajnie, że nie tylko oferty lansujecie. Można się tu trochę dowiedzieć, nawet. ;-) Troche mało macie ofert w z Borje. Wiem, że tam nie ma za dużo domów do wynajęcie, ale, które są, to RAJ NA ZIEMI, dla tych, co szukają spokoju.
Faktycznie Borje, to fajna wioska i bardzo spokojna, ale nie ma za dużo ofert zakwaterowania. Plaże w Borje jednak WSPANIAŁA.
Miras
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
10 na 10
Racja, racja. Jak dla mnie to Borje, Borje i jeszcze raz Borje. W sierpniu 2013 siedziałem na plaży z moją rodziną i jeszcze tylko dwie, całkiem fajne Czeszki ;). Ja mieszkałem o gospodarza, który mnie tam łodzią wywiózł, fajnie było, ale akurat wiało jak diabli i trochę nas wybujało. Później jeździłem tam autem z Orebica. Jest parking przy kapliczce w Borje, potem ścieżka do plaży.
Tarrada
Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.
5 na 10
Z pewnością płw. Peljesac to może być polecane miejsce w Chorwacji. Ja byłem w Cro już wiele razy, głównie Zadar, Trogir i Makarska, ale jak przyjechałem na Peljesac, to się zakochałem ponownie w Chorwacji. To dużo bardziej "dziki" region Chorwacji, ale chyba właśnie o to chodzi? Ja mieszkałem na samym początku Orebica, ale za rok chyba zamieszkam bliżej centrum, bo wcale nie jest głośno a jednak bliskość sklepów i knajpek ma dla mnie znaczenie. Jakby co, to chętnie polecę mój apartament. Nie wstawię linka, żeby nie było, że to reklama i mi wyłączą komentarz...
sam bym tego chyba lepiej nie ujął. Faktycznie ludzie polecają sobie Orebic, Perne, Kuciste, bo mieszka się tu jak na wyspie a dojeżdża lądem ;)


Najlepsze plaże w Chorwacji-zdjęcia i opisy. Panoramy 360 stopni.

Średnia ocena gości: 8.9 na 10

Liczba opinii: 12Liczba wyświetleń: 63871

(98) Autor:

Polecane obiekty


+48 603 55 45 10


Dziękujemy.
Błąd